Tony Ketcham - 1st
Graphic Design; Dana Wickenden - 8th Medical Office Procedures & Documents;
Anna Jones - 5th Financial Math & Analysis; 3rd Insurance Concepts; 5th
Administrative Support Concepts; 10th Computer Programming Concepts; 4th
Desktop Publishing; Kayla Malackowski - 7th Financial Math & Analysis; 6th
Insurance Concepts; 7th Administrative Support Concepts; 6th Business
Meeting Concepts; 2nd Fundamental Spreadsheet Applications; 3rd Desktop
Publishing; Katie Graff - 3rd Financial Math & Analysis; 8th Insurance
Concepts; 3rd Administrative Support Concepts; 9th Information Technology
Concepts; 1st Business Meeting Concepts; 4th Banking & Finance; 6th Desktop
Publishing; Kevin Kim - 8th Payroll Accounting; 1st Database Applications;
Joe Hull - 5th Advanced Accounting; 4th Payroll Accounting; David Mudd - 2nd
Computer Security; Tom McGue 8th Project Management Concepts; 2nd Banking &
Finance; Brent Vondra - 3rd Computer Security.
Sam Gordon - 4th
Basic Office Systems & Procedures; 4th Entrepreneurship; Kevin Kenney - 1st
Administrative Support Concepts; 3rd PC Servicing & Troubleshooting; Joe
Maggio - 5th Payroll Accounting; 6th Fundamental Spreadsheet Applications;
Christopher Krause - 1st Entrepreneurship; Christopher also served as
2013-2014 District 1 (NW Indiana) BPA President; Mitch Winey - 10th
Insurance Concepts; 4th Computer Security; Andi Kovach - 9th Keyboarding
Production; Galen Wong - 4th Business Meeting Concepts; 8th Management
Marketing Concepts; 3rd Parliamentary Procedure Concepts; Eric Zhong - 7th
Computer Programming Concepts; 10th Project Management Concepts; 7th
Computer Programming in JAVA
Taryn Trusty - 5th
Business Meeting Concepts; 4th Parliamentary Procedure Concepts; 1st
Advanced Office Systems & Procedures; Jessica Huseman - 2nd PC Servicing &
Troubleshooting; Megan Homme - 6th Management Marketing Concepts; 6th
Project Management Concepts, 3rd Keyboarding Production; Natalie Petro - 9th
Financial Math & Analysis; 8th Computer Programming Concepts; 7th Management
Marketing Concepts; 5th Parliamentary. Procedure Concepts; 3rd Project
Management Concepts; 2nd Advanced Office Systems & Procedures; 3rd
Fundamental Spreadsheet Applications; George Romero - 2nd Legal Office
Procedures & Document Production; Don Reinert - 1st Information Technology
Concepts; 1st CISCO Networking; Grant Schuster - 1st Insurance Concepts;
10th Administrative Support Concepts; 4th PC Servicing & Troubleshooting;
David Gutierrez - 6th Information Technology Concepts; 1st Computer
Security; 1st Computer Modeling; Natalie Richardson - 3rd Legal Office
Procedures & Document Production.
Financial Analyst
Team - 2nd Tony Ketcham, Dana Wickenden, Natalie Richardson, Christopher
Krause.
Network Design Team
- 1st Don Reinert, David Guitterez, Michael James.
Small Business
Management Team - 2nd Salman Lakhani, Tom McGue, Eric Zhong, Galen Wong.
Global Marketing
Team - 2nd Matt Rotundo, Taryn Trusty, Megan Homme.
Many of these
students now qualify for advancement to State Leadership Conference in
Indianapolis in March.